Müəllim adı tarixən həmişə fədakarlıq, əzm, vətənə və millətə sevgi, insanpərvərlik anlayışları ilə birgə xatırlanıb. Müəllim olmaq ona görə şərəflidir ki, müstəqil Azərbaycanımızın gələcəyinin daha möhkəm təməllər üzərində qurulması yolunda onların əməyi ölçüyəgəlməzdir. Hörmətli prezidentimiz İlham Əliyev cənablarının təhsilə diqqət və qayğısı, Heydər Əliyev Fondunun rəhbəri, YUNESKO və İSESKO – nun xoşməramlı səfiri, millət vəkili Mehriban xanım Əliyevanın təhsilimizin himayədarı kimi yorulmaz fəaliyyəti təhsil işçilərini Azərbaycan xalqı və dövlətinə xidmətinə daha da ruhlandırır.
Təhsili Azərbaycanın davamlı inkişaf strategiyasının ən öncül istiqamətlərindən biri adlandıran möhtərəm prezidentimiz İlham Əliyevin sərəncamları ilə hər il Beynəlxalq Müəllimlər Günü ərəfəsində bir çox müəllim fəxri ada, dövlət təltiflərinə layiq görülür. Bu il də Beynəlxalq Müəllimlər Günü ilə əlaqədar mükafat alanları, onların simasında ölkəmizin bütün təhsil işçilərini təbrik edir, möhkəm cansağlığı və şərəfli işlərində daha böyük uğurlar arzulayırıq.
Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevin 30 sentyabr 2014 – cü il tarixli sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeçiliyindəki ümumtəhsil müəssisələrində çalışan “Əməkdar müəllim” fəxri adına layiq görülən və “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilən müəllimlərimizin siyahısını sizə təqdim edirik.
“Əməkdar müəllim”
Məmmədov Rafik İslam – 135 saylı məktəb
İsmayılova Almaz Mövsüm - 244 saylı məktəb
Məmmədova Natella Məmməd – 30 saylı məktəb
Həsənov Kamandar Əbdulkərim - 83 saylı məktəb
Mirzəyeva Gülarə Ağəli – 194 saylı məktəb
Məmmədov Şamxal Paşa – 287 saylı məktəb
Hüseynov Famil Hüseyn – Heydər Əliyev liseyi
Səfərov Rövşən Feyruz – Zəngi liseyi
Hüseynova Solmaz Cəbrayıl - 36 saylı məktəb
Musayeva Esmira Hümbət - Bakı Modern Məktəbi
İbrahimova Gültəkin Mustafa – 23 saylı məktəb
Hüseynova Qismət Məhərrəm - 54 saylı məktəb
Musayev Nəsib Musa - Elitar gimnaziya
Əliyev İsfəndiyar İsa – 129 saylı məktəb
Sadıxova Həcər Əhməd - Kimya-biologiya təmayüllü lisey
Tahirova Natavan Kamil – 132 – 134 № -li təhsil kompleksi
Əskərova Solmaz Hacıəhməd – İntellekt
Babayeva Sevinc Fərəməz - 153 saylı məktəb
Mustafazadə Fatma Abbas - 20 saylı məktəb
Rəşidova Sevda Ağarəhim - Avropa liseyi
Nəcəfova Nigar Fikrət – İncəsənət gimnaziyası
Əzizova Aygün Ələfsər - Z.Əliyeva adına lisey-məktəb
“Tərəqqi medalı”
Məmmədova Şirincan Əvəz – 126 saylı məktəb
Abdullayeva İlhamə Sarif – 261 saylı məktəb
Səfərova Gülnarə Sabir - Zəngi liseyi
Qədirova Rəna Balahüseyn – 26 saylı məktəb
Babayeva Kəmalə Ələkbər – 193 saylı məktəb
Əlizadə Sevda Cavanşir – Ankara məktəbi
Nağıyeva Sədaqət Sənan – Tərəqqi
Qasımov Qəhrəman Məhəmmədəli - 238 saylı məktəb
Əfəndiyeva İradə Ağəli – 160 saylı məktəb
Həşimova Aygün Baba – 189 - 190 saylı məktəb
Abdullayeva Viktoriya Vasilyevna – İntellekt
İmanov Elmin Allahverdi – İntellekt
Məlikova İradə Telman - Xarici dillər təmayüllü gimnaziya
Ağayeva Rəna Səməd – 18 saylı məktəb
Cəfərzadə Kəmalə Əhməd – Avropa liseyi
Rüstəmov Aynur Xanlarc – Avropa liseyi
Rzayeva Səmayə İslam - İncəsənət Gimnaziyası