"Yaradıcı müəllim: yaradıcı tətbiqetmə" təqdimat müsabiqəsinin qalibləri bəlli olub
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) tərəfindən keçirilən "Yaradıcı müəllim: yaradıcı tətbiqetmə" təqdimat müsabiqəsinin qalibləri bəlli olub.
ƏtraflıTərbiyəçi-müəllim vakansiyası üzrə növbəti qeydiyyata start verilir
Dekabrın 11-də Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) tabeliyindəki məktəbəqədər təhsil müəssisələrində tərbiyəçi-müəllim vakansiyası üzrə növbəti qeydiyyat başlayır.
ƏtraflıEksternat imtahanları üçün sənəd qəbulu davam edir
Əvvəlki illərdə ümumi təhsil məktəblərini ümumi orta (IX) və tam orta (XI) təhsil səviyyələri üzrə başa vura bilməyən şəxslər üçün eksternat qaydasında keçiriləcək imtahanlara sənəd qəbulu dekabrın 14-dək davam edəcək.
ƏtraflıKorreksiyaedici pedaqoq vəzifəsinə işə qəbul
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) tərəfindən “İbtidai təhsil səviyyəsi üzrə inklüziv təhsilin tətbiqi” layihəsi həyata keçirilən ümumi təhsil müəssisələrində korreksiyaedici pedaqoq vəzifəsinə işə qəbul üzrə vakansiya elan olunur.
Ətraflı“Gənc hüquq müdafiəçiləri” müsabiqəsinin finalçıları təlimlərə cəlb olunub
“Gənc hüquq müdafiəçiləri” müsabiqəsinin final mərhələsində iştirak etmək hüququnu qazanan komandalar üçün təlimlər keçirilib.
ƏtraflıTəqdimat müsabiqəsinin final mərhələsi başa çatır
"Yaradıcı müəllim: yaradıcı tətbiqetmə" mövzusunda təqdimat müsabiqəsinin şəhər (final) mərhələsi başa çatır.
ƏtraflıPaytaxtda yeni uşaq bağçası istifadəyə verilib
Bakı şəhəri Maştağa qəsəbəsinin Savalan yaşayış massivində 349 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçası istifadəyə verilib.
Ətraflı"Kiçik Akademiya"ların hesabat konfransı keçirilib
Xətai rayonu ümumi təhsil müəssisələri üzrə "Kiçik Akademiya"ların hesabat konfransı keçirilib.
ƏtraflıSəfir paytaxt məktəbində olub
Somali Federativ Respublikasının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Fathudin Ali Mohamed paytaxtdakı 335 nömrəli tam orta məktəbdə olub, müəllim və şagirdlərlə görüşüb.
ƏtraflıKurasiya üzrə məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş
Paytaxtın Nizami rayonundakı məktəbəqədər təhsil müəssisələri rəhbərlərinin kurasiya üzrə görüşü keçirilib.