“Ümumtəhsil məktəblərinin stabillik rejimindən inkişaf rejiminə keçidi: yanaşmalar, problemlər” mövzusunda panel müzakirə
“Ümumtəhsil məktəblərinin stabillik rejimindən inkişaf rejiminə keçidi: yanaşmalar, problemlər” mövzusunda VI panel müzakirə keçirilib.
ƏtraflıMonitorinq və buraxılış imtahanlarının nəticələri müzakirə edilib
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi tərəfindən (BŞTİ) IV və VI siniflərdə son üç ildə keçirilmiş monitorinqlərin və IX siniflərin ötənilki buraxılış imtahanlarının nəticələrinin təhlilinə həsr olunmuş görüş keçirilib.
ƏtraflıÜmumi təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş
Paytaxtın ümumi təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirilib.
ƏtraflıTəhsil müəssisələrində Xocalı qurbanları yad edilib
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrində Xocalı soyqırımının 33-cü ildönümünə həsr edilən tədbirlər keçirilib.
Ətraflı"Sinifdən liderliyə: tədrisdə innovativ yanaşmalar" mövzusunda növbəti təlim
"Sinifdən liderliyə: tədrisdə innovativ yanaşmalar" mövzusunda Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil məktəblərinin müəllimləri üçün keçirilən təlim davam edir.
ƏtraflıPsixoloqların işə qəbulu müsabiqəsinə start verilir
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində psixoloq vəzifəsinə işə qəbul üzrə müsabiqənin II mərhələsi (test imtahanı) başlayır.
ƏtraflıDilimiz milli kimliyimizdir
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində 21 Fevral Beynəlxalq Ana Dili Gününə həsr olunmuş tədbirlər keçirilib.
ƏtraflıMəktəblərin mikroəraziləri ilə bağlı müraciətlər cavablandırılır
2025-2026-cı tədris ili üzrə paytaxt məktəblərində birinci sinfə elektron qeydiyyat prosesinə hazırlıq çərçivəsində mikroərazilər üzrə ünvanların dəqiqləşdirilməsi ilə bağlı 76 vətəndaş müraciəti cavablandırılıb və müvafiq qaydalara uyğun şəkildə icra olunub.
ƏtraflıUşaq evlərinin 247 sakini paytaxt məktəblərində təhsil alır
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) tabeliyindəki ümumi təhsil məktəblərində paytaxtdakı uşaq evlərinin 247 sakini təhsil alır. Onlar 1 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssiəsi, 2 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssiəsi, 3 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssiəsi, "Təmiz Dünya" və “Ümid yeri” uşaq sığınacaqlarında məskunlaşan uşaqlardan ibarətdir.
ƏtraflıMəktəbdə uşaq sığınacağının sakinləri ilə görüş
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdir müavini Xəyalə Əhmədzadə paytaxtdakı 136 nömrəli tam orta məktəbdə təhsil alan “Ümid yeri” uşaq sığınacağının sakinləri ilə görüşüb.