İşə qəbul müsabiqəsinə qeydiyyat davam edir
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində kitabxana müdiri/kitabxanaçı, laborant, çağırışaqədərki hazırlıq rəhbəri vəzifələrinə, həmçinin məktəbəqədər təhsil müəssisələrində təsərrüfat müdiri vəzifəsinə işə qəbul üzrə müsabiqənin qeydiyyat mərhələsi davam edir.
ƏtraflıMart ayında 7 627 müraciət daxil olub
Mart ayı ərzində Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinə (BŞTİ) 7 627 müraciət daxil olub. Daxil olan müraciətlərin əksəriyyəti cavablandırılıb və operativ şəkildə həll olunub.
ƏtraflıTəhsil müəssisələrində Novruz şənlikləri
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki təhsil müəssisələrində Novruz bayramı ilə əlaqədar tədbirlər keçirilib.
ƏtraflıPaytaxt məktəblilərindən maraqlı Novruz tamaşası
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələri şagirdlərinin ifasında “Dəyərlərimizi qoruyaq: zamana səyahət” adlı Novruz tamaşası təqdim olunub.
Ətraflıİşə qəbul müsabiqəsinə qeydiyyat başlayır
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrində kitabxana müdiri/kitabxanaçı, laborant, çağırışaqədərki hazırlıq rəhbəri vəzifələrinə, həmçinin məktəbəqədər təhsil müəssisələrində təsərrüfat müdiri vəzifəsinə işə qəbul üzrə müsabiqənin qeydiyyat mərhələsinə start verilir.
ƏtraflıŞagirdlər təqdimatlarla çıxış edir
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr olunmuş “Ən yaxşı təqdimat” müsabiqəsinin region mərhələsi keçirilir.
ƏtraflıQiymətləndirmə ilə bağlı görüş keçirilib
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi tərəfindən (BŞTİ) ümumtəhsil məktəblərində qiymətləndirmə və keyfiyyət monitorinqinə həsr olunmuş görüş keçirilib.
ƏtraflıSertifikatlaşdırma ilə bağlı görüş keçirilib
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi tərəfindən (BŞTİ) sertifikatlaşdırma prosesi ilə bağlı müəllimlərə dəstək məqsədilə növbəti görüş keçirilib.
ƏtraflıPaytaxtda məktəblərin mikroəraziləri ilə bağlı 1 630 müraciət cavablandırılıb
2025-2026-cı tədris ili üzrə paytaxt məktəblərində birinci sinfə elektron qeydiyyat prosesinə hazırlıq çərçivəsində mikroərazilər üzrə ünvanların dəqiqləşdirilməsi ilə bağlı 1 630 vətəndaş müraciəti cavablandırılıb və müvafiq qaydalara uyğun şəkildə icra olunub.
Ətraflı“Sağlam nəsil-parlaq gələcək” layihəsi
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi tərəfindən ümumi təhsil müəssisələrinin V-Xl sinif şagirdlərinin iştirakı ilə “Sağlam nəsil-parlaq gələcək” layihəsinə start verilib.