Birinci sinfə elektron qeydiyyatla bağlı valideynlərə müraciət
2025-2026-cı tədris ili üzrə I sinfə elektron qeydiyyat prosesi ilə bağlı məktəblərin mikroərazi üzrə ünvanları vətəndaşlara açıqlanıb. I sinfə elektron qeydiyyatla bağlı mikroərazilər müvafiq icra hakimiyyət orqanlarının təqdim etdikləri dislokasiyaya uyğun olaraq müəyyənləşdirilib.
Ətraflı“Təşəkkür edirəm ki, məni belə intellektual uşaqlarla görüşdürdünüz” - yazıçı, pedaqoq Zahid Xəlil
“Məktəbdə...” layihəsinin növbəti görüşü paytaxtdakı 16 nömrəli Texniki-Humanitar Liseydə keçirilib.
ƏtraflıŞagird bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi mövzusunda elmi seminar
Paytaxtdakı 20 nömrəli məktəb-liseydə elmi seminar keçirilib.
ƏtraflıUşaq ədəbiyyatının tanınmış nümayəndəsi məktəblilərlə görüşəcək
“Məktəbdə...” layihəsinin növbəti görüşü fevralın 11-də paytaxtdakı 16 nömrəli Texniki-Humanitar Liseydə keçiriləcək.
ƏtraflıEksternat imtahanlarının nəticələri bəlli olub
Bakı şəhəri üzrə keçirilən eksternat imtahanlarının nəticələri açıqlanıb.
Ətraflıİlham Əliyev “Vətən” İdman Liseyində aparılmış yenidənqurma işlərindən sonra yaradılan şəraitlə tanış olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Bakıda Tərlan Heybətov adına “Vətən” İdman Liseyində aparılmış yenidənqurma işlərindən sonra yaradılan şəraitlə tanış olub.
Ətraflıİlin ilk ayında 8 441 müraciət daxil olub
Yanvar ayı ərzində Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinə (BŞTİ) 8 441 müraciət daxil olub. Daxil olan müraciətlərin əksəriyyəti cavablandırılıb və operativ şəkildə həll olunub.
ƏtraflıYaradıcı müəllimlər təltif olunub
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi (BŞTİ) tərəfindən keçirilən "Yaradıcı müəllim: yaradıcı tətbiqetmə" təqdimat müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Ətraflı"Sinifdən liderliyə: tədrisdə innovativ yanaşmalar" mövzusunda təlim keçirilib
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil məktəblərinin müəllimləri üçün təlimlərə start verilib.
ƏtraflıEksternat imtahanları keçirilib
Yanvarın 26-da Bakı şəhəri üzrə əvvəlki illərdə ümumi təhsil məktəblərini ümumi orta (IX) və tam orta (XI) təhsil səviyyələri üzrə başa vura bilməyən şəxslər üçün eksternat imtahanları keçirilib.